Надежный помощник в выборе жилья
Надежный помощник в выборе жилья

До сентября самые большие киевские девелоперы предложат потенциальным покупателям скидки в размере от 10% до 25%, - эксперт

Автор материала
INSPI Development
INSPI Development

Инвестиционно-девелоперская компания

05.07.2022
0   комментариев
848

До вересня найбільші київські девелопери запропонують потенційним покупцям житла на первинному ринку знижки у розмірі від 10% до 25%. Про це розповів Володимир Семенцов, співзасновник та керуючий партнер компанії INSPI Development. 

Володимир Семенцов, співзасновник та керуючий партнер компанії INSPI Development

За даними експерта, розмір знижок залежатиме насамперед від стадії будівництва того чи іншого ЖК, чи секції у складі житлового комплексу, від кількості нереалізованих квартир, а також від фінансової спроможності забудовника вести будівництво, мінімізувавши залучення коштів громадян. На його погляд, в об’єктах, в яких виконано понад 70% будівельних робіт, за умови 100% сплати вартості квартири розмір знижок може варіюватися від 10% до 15% в гривневому еквіваленті. В об’єктах, в яких роботи виконані лише на 50%, знижка може сягати 25% в гривні.  

“Наразі мова йде про те, що очікувані знижки застосовуватимуться на квартири, виставлені на продаж за довоєнними цінами та з максимальною оплатою на момент придбання. Забудовники розраховуватимуть на залучення потенційних покупців в об’єкти з високим ступенем готовності”, - зауважив Володимир Семенцов.  

Експерт нагадав, що за підсумками 2021 року вартість м2 на первинному ринку, залежно від класу ЖК, зросла на 25-35% в доларовому еквіваленті. Водночас з другої половини листопада на первинному ринку найбільших українських міст спостерігалося зниження кількості угод в середньому на 15-20%. І до початку воєнних дій прогнозувалося, що 2022 рік буде роком відносно стабільних цін.   

“Фактично у IV кварталі 2021 року ціни на первинному ринку житла досягли свого економічно обґрунтованого максимуму. Саме тому, станом на кінець червня 2022 року, попри зростання собівартості будівництва, спричинене військовою агресією РФ, та в умовах майже нульового попиту, збільшення вартості м2 для покупця навряд чи стане ефективним засобом для зростання попиту”, - наголосив фахівець.   

Володимир Семенцов звернув увагу на те, що у найближчі місяці девелопери намагатимуться залучити покупців, але не через штучний “ажіотаж” чи “страх” майбутнього підняття цін. На його думку, вагомі знижки, більш лояльні умови програм із розтермінування та публічна відкритість забудовника, спрямована на інформування про перенесення термінів введення об’єктів в експлуатацію, про загальний стан справ на ринку та зміни у планах компанії, здатні повернути довіру до тієї чи іншої компанії та частково вплинути на рішення потенційних покупців вкласти гроші в ту чи іншу новобудову.  

Разом з тим, як вказав експерт, поки тривають активні бойові дії, поки подальші наслідки війни непрогнозовані, навряд чи варто розраховувати на суттєве зростання попиту на первинному ринку житла.  

“До вересня-жовтня навряд чи можлива зміна цієї тенденції: продажі житла на первинному ринку будуть точковими, а не системними, тобто переважно через суб’єктивні причини конкретного покупця, а не завдяки кон’юнктурі ринку”, - підкреслив очільник INSPI Development.  

Експерт наголосив, що за підсумками 2021 року за допомогою цього механізму було реалізовано в середньому 50-55% всіх квартир на первинному ринку. При цьому левова частка таких продажів (за різними оцінками від 30% до 40%) здійснювалася на початкових стадіях будівництва, коли ціна м2 була найбільш привабливою для покупців - в середньому на 30-35% нижчою, ніж на етапі введення об’єкта в експлуатацію. На його думку, у найближчі 2-3 місяці однією з нагальних проблем для забудовників стане вирішення питання придбаних квартир на виплат в об’єктах на початкових стадіях будівництва, будівництво яких було зупинено на невизначений термін.   

Щоб уникнути банкрутств та зосередитися на добудові об’єктів зі стадією готовності понад 50%, як вважає фахівець, забудовники можуть розробити механізм переоформлення прав на майбутні квартири, придбані на виплат у заморожених через війну об’єктах, на квартири в будинках, зведення яких знаходиться на завершальному етапі.  

“Таким кроком будуть досягнуті 2 цілі: уникнення банкрутств через невиконання взятих на себе зобов’язань (замороження нових об’єктів), отримання платежів за розтермінуванням, кошти яких будуть направлені на подальше будівництво майже готових об’єктів”, - зазначив він.

Володимир Семенцов також розповів про наслідки прийняття Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій” №7398. 

Експерт зауважив, що цей документ має на меті створити такі умови, за яких мешканці новобудов матимуть змогу захисту від вибухів, вибухових хвиль, від ураження хімічними, бактеріологічними, радіоактивними речовинами.  

Водночас він підкреслив, що закон №7398 зобов’яже девелоперів житла більше приділяти увагу створенню приміщень подвійного призначення, таких як підземних паркінг з функціоналом бомбосховища (більш укріплених та добре вентильованих приміщень з кількома виходами, з підведеними інженерними комунікаціями (водовідведенням, теплопостачанням тощо), санвузлами, місцями для приготування їжі тощо), в яких б вмістилися щонайменше всі мешканці будинку чи секції ЖК), а також, за потреби, запланувати додаткові безпечні приміщення безпосередньо у квартирах  чи на поверхах.  

На прикладі новобудови на 100 квартир, експерт детально розповів, як закон №7398 може позначитися на роботі девелоперів. 

Щодо підземних укриттів, то, за його словами, мова йде передусім про створення приміщень подвійного призначення - підземного “паркінгу-бомбосховища”. На погляд Семенцова, такі приміщення обов’язково мають бути розраховані на прогнозовану кількість мешканців житлового комплексу чи його окремих секцій. І для комфортного перебування у такому сховищі на кожного мешканця новобудови має припадати щонайменше 3-5 м2.  

“У будинку на 100 квартир із прогнозованою середньою кількістю у 200-250 мешканців, у паркінгу-бомбосховищі близько 1000 м2 площі разом з додатковими приміщеннями  (санвузлами, місяцями для приготування їжі чи надання домедичної допомоги тощо) буде відведене для більш-менш комфортного перебування у ньому громадян. Звісно, що ці цифри досить умовні, але на даний момент в схожих будинках площа запланованого паркінгу зазвичай складає 700-1000 м2”, - розповів експерт.   

Володимир Семенцов повідомив, що до початку широкомасштабного воєнного вторгнення у понад 50% українських новобудов взагалі не були передбачені підземні паркінги. А в понад 40% нових ЖК загальна місткість підземних і наземних паркінгів в середньому у 2-2,5 рази нижча за існуючий розрахунок, прописаний у Державних будівельних нормах. Він нагадав, що згідно з ДБН, для 1-кімнатної квартири коефіцієнт паркомісць залежно від місця розташування майбутнього будинку та кількості кімнат становить від 0,5 для 1-кімнатної оселі та 0,8-1 для 2,3-кімнатних квартир. Тобто, наприклад, для будинку на 100 квартир, розташованому в середній зоні міста, з яких 50 1-кімнатних квартир, сукупна кількість підземних і наземних паркомісць має дорівнювати 90. В той же час, за його твердженням, створення саме підземного паркінгу досить дороге задоволення. Адже собівартість підземного паркінгу сягає 20-25% від загальних витрат на зведення всього житлового комплексу.  

“У теорії прийнятого законопроєкта, собівартість зведення будинку з належним паркінгом-бомбосховищем, що здатне вмістити всіх його мешканців, може зрости щонайменше на 10-15% залежно від його класу, кількості квартир та місця розташування”, - повідомив він.  

Іншим механізмом реалізації закону №7398, на думку фахівця, може стати створення “комор-укриттів” або “панічних кімнат”, як вони називаються за кордоном, у кожній оселі із розрахунку 3-5 м2 на кожного мешканця квартири. Тобто для квартири таке приміщення може розраховуватися площею біля 10 м2.   

“Важливе питання - це функціональність таких приміщень у мирний час, а також їхня доцільність. Зазвичай вони розраховані, спираючись на досвід Ізраїлю, - на менш потужні ракетні удари, ніж ті, які сталися в Україні. Тому скоріше за все українськими забудовниками використовуватиметься практика влаштування приміщень подвійного призначення у вигляді паркінгів-бомбосховищ”, - сказав він.  

Експерт зауважив, що прийняття закону №7398 не вплине на більшість проєктів, будівництво яких вже було розпочато або був затверджений проєкт будівництва до початку військової агресії, адже закон не має зворотної сили. В той же час дія цього документу розповсюджуватиметься на об’єкти, проєктна документація яких буде розроблена та затверджена вже після дати набуття чинності закону.  

“На даному етапі цей закон є більш “рамковим”, “оболонкою”, адже він потребуватиме розробки механізмів його втілення та переліку обов’язкових вимог, яким має відповідати, як створюваний паркінг-бомбосховище в новобудові, так і безпечне місце в квартирі”, - підсумував Володимир Семенцов.   

Мероприятия

Все мероприятия
  • 27.02.24, 00:00
    За последнее десятилетие украинский бизнес сталкивался с различными вариациями форс-мажора. За это время он пережил события 2014 года, оккупацию части территорий страны, далее была пандемия, сейчас - полномасштабная война. Казалось бы, предприниматели уже адаптировались и знают все о форс-мажоре и алгоритме действий в таких обстоятельствах. Но нет. До сих пор существует ошибочное понимание сути форс-мажора, возникает немало вопросов относительно получения сертификата о наступлении форс-мажорных обстоятельств и прохождения других связанных процедур для урегулирования сотрудничества с украинскими и иностранными партнерами, подрядчиками, другими стейкхолдерами.  Основываясь на глубоких теоретических знаниях и собственном практическом опыте заверения и получения сертификатов о форс-мажоре, урегулирования арендных отношений с сотней ритейлеров, ведения судебных дел, Станислав Хачикян, руководитель юридического отдела компании "Мартин" (ТРЦ и БЦ RETROVILLE), подготовил вебинар для арендодателей и арендаторов коммерческой недвижимости. В рамках мероприятия он сфокусируется на таких основных теоретических и практических вопросах:  Нормативное регулирование обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажорных обстоятельств). Международные и украинские нормы.  Юридический статус письма ТПП Украины от 28.02.2022 г. Почему не все так однозначно? Обстоятельства непреодолимой силы в договорах. Как избежать ошибок? Уведомление о наступлении форс-мажорных обстоятельств.  Получение сертификата о наступлении форс-мажорных обстоятельств. Практический разбор. Актуальная судебная практика по форс-мажорным обстоятельствам. "До сих пор существует ошибочное мнение, что форс-мажор автоматически освобождает от всех обязательств, особенно если он объявлен на национальном уровне. На самом же деле форс-мажор требует доказательства и надлежащего правового оформления, даже если он очевиден и общеизвестен. Чтобы воспользоваться пунктом договора о форс-мажоре, нужно собрать немалый пакет документов и получить сертификат или даже несколько сертификатов о наступлении обстоятельств непреодолимой силы. Заявление на получение имеет свои тонкости, а потому, чтобы правильно с ним работать, нужно иметь определенные знания. Ими и другим своим опытом я поделюсь на вебинаре", - говорит Станислав Хачикян.  Вебинар будет проводиться вместе с Натальей Возной, главным юристом компании COLIN'S. Она сфокусируется на действиях предприятия в случае потери документов по форс-мажору, в частности осветит такие вопросы, как порядок обращения в органы ТПП при потере первичных документов, сбор доказательств, удостоверяющих наступление форс-мажорных обстоятельств, период их наступления и окончания и тому подобное. Вся информация подготовлена с акцентом на арендные отношения, поэтому вебинар будет полезен: юристам торговых центров, бизнес-центров, складских комплексов; юристам компаний-арендаторов (прежде всего сетевых операторов); руководителям и сотрудникам отделов аренды/договорных отделов как арендодателей, так и арендаторов;  директорам компаний, владельцам коммерческой недвижимости. Конечно, вебинар предусматривает и блок для вопросов и ответов. В дополнение к возможности пообщаться с лекторами и задать вопросы участникам вебинара вместе с презентацией будут предоставлены структура и примеры заполнения заявок на получение сертификатов о форс-мажоре (а именно при нарушении валютного законодательства, при разрушении объекта недвижимости в результате военных действий, при уничтожении документов), ссылки на судебный практикум Верховного Суда по форс-мажору, шаблоны для договоров аренды, сформированные на базе новой судебной практики. Дата: 27 февраля 2024 года Начало: 15:00 Формат: онлайн (Zoom) Регистрационный взнос: 800 грн О спикерах (преподавателях): Станислав Хачикян: Специализация - судебная практика, арендные правоотношения, проверка юридических рисков приобретения недвижимости. 15-летний юридический опыт работы. Работал в государственном секторе, в частности в Харьковском городском совете и Министерстве регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства Украины. С 2014 года работает в частном секторе: ТРЦ SkyMall (Киев), ТРЦ и БЦ RETROVILLE (Киев) Сертифицированный лектор Национальной ассоциации адвокатов Украины. Наталья Возная: Специализация - арендные правоотношения. Опыт работы в судебном органе и юристом in-house в международной компании более 10 лет. Работала помощником судьи в Апелляционном суде Киевской области. С 2013 года работает главным юристом в международной компании COLIN'S. Регистрация через гугл-форму! Контакты организаторов вебинара для вопросов и регистрации: Образовательная платформа CP School: school@c-p.com.ua, +38 (063) 641 53 18, +38 (097) 265 04 36 "Международный институт бизнеса": ocenka@iib.com.ua, +38 (067) 819 07 17  …
    210
  • 29.02.24, 00:00
    Мы рады анонсировать Games Gathering 2024 Lviv - событие, которое вдохновит всех специалистов геймдева! Поэтому, мы готовы рассказать вам самые важные детали. Когда? 29 февраля - 3 марта 2024-го года Где? Львов Отель "Днестр" Формат конференции традиционно гибридный: вы можете посетить событие онлайн, или отправиться в увлекательное путешествие во Львов и присоединиться вживую. Вы можете присоединиться со спешл промокодом на скидку 10% BUDYNOK10GGLVIV ЧТО ПО ПЛАНУ? 29 февраля - онлайн день конференции 1 марта - препати для спикеров и владельцев билетов Бизнес 2 марта - живой день конференции (который, конечно, транслируется онлайн) и главная вечеринка 3 марта - живой день конференции ВАС ОЖИДАЕТ: 1000+ посетителей Информативные спитчи от звездных лекторов Хорошая возможность для продуктивного нетворкинга Незабываемые, шумные вечеринки Indie Blast award и ценные призы Бесплатное пиво на бесплатное пиво Присоединяйтесь к нам, где бы вы ни находились, Games Gathering 2024 Lviv - это событие для тех, кто страстно любит мир геймдева! Конечно, 10% от каждого приобретенного билета будет направлено на проект Gamedev Under Bombs для помощи ВСУ и беженцам. Также сделать донат можно прямо сейчас по ссылке: https://send.monobank.ua/jar/DAwykdhcT Регистрация  …
    163
photo
У вас остались вопросы?
scroll