Надежный помощник в выборе жилья
Надежный помощник в выборе жилья

Создается Межведомственная комиссия для решения проблем инвесторов недостроенных объектов АО АКБ «Аркада»

25.06.2020
0   комментариев
1208

Олена Шуляк ініціює створення Міжвідомчої комісії при Кабінеті міністрів України для вирішення проблем інвесторів недобудованих об’єктів АТ АКБ «Аркада»

Аркада

36 народних депутатів України направили депутатське звернення Прем’єр-міністру Денису Шмигалю колективне звернення, ініціатором якого виступила народна депутатка України Олена Шуляк, щодо створення Міжвідомчої комісії або робочої групи при Кабінеті Міністрів України для вирішення проблем інвесторів у зв’язку із зупинкою будівництва житлових об’єктів, управителем фондів фінансування яких є АТ АКТ «Аркада». Підставою для ініціювання та підписанта документу на ім’я очільника КМУ стало колективне звернення 11 000 інвесторів Фондів фінансування будівництва виду А, управителем яких є АТ АКБ «Аркада».

За словами Олени Шуляк, вже понад 2 роки управителем АТ АКБ «Аркада»  повністю зупинено фінансування та будівництво: 39 житлових 25-ти поверхових будинків (в різній стадії готовності, від 1% до 99%), 5 дошкільних навчальних закладів, 5 шкіл, 3 наземних паркінгів, 1 пожежного депо, а також інших об’єктів соціальної та інженерної інфраструктури, що знаходяться в Дарницькому та Голосіївському районах міста Києва.  У зоні ризику опинилися понад 30 000 громадян України та іноземних держав.

«Наразі існує кілька проблем, що спричинили критичну ситуацію з інвесторами житла «Аркади». Без невідкладного втручання в розв’язання проблем інвесторів Україна може отримати нову кризу на ринку житлового будівництва, яка може досягнути масштабів Еліта-Центр. Якогось очевидного чи простого вирішення ця ситуація не має, оскільки наразі ми не володіємо достовірною та перевіреною інформацією щодо причин виникнення кризи з об’єктами «Аркади». Головним завданням майбутньої Міжвідомчої комісії саме й мусить стати детальне вивчення ситуації та напрацювання реальних шляхів вирішення з врахуванням інтересів, в першу чергу, громадян, які інвестували кошти в житло» - зазначила народна депутатка.

На її думку, також одним із завдань Міжвідомчої комісії має стати напрацювання механізмів для уникнення схожих ситуацій в майбутньому.

 «Очевидно, що в ситуації, що склалася з інвесторами об’єктів «Аркади», важко дати однозначну правову оцінку чи знайти винуватих. Адже сам ринок не дає жодних гарантій покупцям-інвесторам житла, що їхній будинок буде добудований і вчасно. Проте і народні депутати, і представники уряду мають зробити все, щоб розв’язати проблему інвесторів об’єктів «Аркади», адже в іншому випадку на ринок будівництва житла з високою вірогідністю чекає величезна криза за принципом доміно», - підкреслила Олена Шуляк.  

Також народна депутатка вважає, що зараз вкрай важливо в найкоротший термін прийняти закон про захист інвесторів, який би з одного боку, надав інвесторам статус покупців нерухомості, а з іншого, - унеможливив появу довгобудів і прибрав з ринку несумлінних забудовників.

«Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку зараз напрацьовує законопроєкт про захист прав інвесторів-покупців житла. Згідно із запропонованим документом, об’єкт незавершеного будівництва має стати окремим об’єктом цивільного права, продаж квартир має вестися лише після державної реєстрації права власності на незавершений об’єкт будівництва, аби інвестор став власником кватири, що будується та мав усі правові можливості у разі необхідності відстоювати свої інтереси», - підсумувала Олена Шуляк.

ЛИСТ-ПІДПИСАННЯ

документа №13д9/7-2020/86112 від 25.06.2020 станом на 25.06.2020 09:46:52

№    ПІБ підписувача

1      Шуляк Олена Олексіївна

2      СТРУНЕВИЧ ВАДИМ ОЛЕГОВИЧ

3      Гурін Дмитро Олександрович

4      ПОДГОРНА ВІКТОРІЯ ВАЛЕНТИНІВНА

5      ПЕРЕБИЙНІС МАКСИМ ВІКТОРОВИЧ

6      Соломчук Дмитро Вікторович

7      Безгін Віталій Юрійович

8      АЛІКСІЙЧУК ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ

9      Гринчук Оксана Анатоліївна

10    КАМЕЛЬЧУК ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

11    РАДІНА АНАСТАСІЯ ОЛЕГІВНА

12    ЧОРНИЙ ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ

13    ШВЕЦЬ СЕРГІЙ ФЕДОРОВИЧ

14    ЮРЧЕНКО ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ

15    КРАВЧУК ЄВГЕНІЯ МИХАЙЛІВНА

16    ЗАБУРАННА ЛЕСЯ ВАЛЕНТИНІВНА

17    ГРИШИНА ЮЛІЯ МИКОЛАЇВНА

8      Касай Костянтин Іванович

19    ТОРОХТІЙ БОГДАН ГРИГОРОВИЧ

20    ГРИВКО СЕРГІЙ ДМИТРОВИЧ

21    Криворучкіна Олена Володимирівна

22    РЯБУХА ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА

23    АНДРІЙОВИЧ ЗІНОВІЙ МИРОСЛАВОВИЧ

24    МАНДЗІЙ СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

25    Тарасенко Тарас Петрович

26    Качура Олександр Анатолійович

27    ЛЮБОТА ДМИТРО ВАЛЕРІЙОВИЧ

28    ВАТРАС ВОЛОДИМИР АНТОНОВИЧ

29    НАГАЄВСЬКИЙ АРТЕМ СЕРГІЙОВИЧ

30    Зуб Валерій Олексійович

31    Пасічний Олександр Станіславович

32    ГРИЩЕНКО ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА

33    Колебошин Сергій Валерійович

34    Мошенець Олена Володимирівна

35    Ткаченко Олександр Михайлович

36    Третьякова Галина Миколаївна

Горячие объявления

Новостройки
14 500 грн
538 $
477 €

Киевская область, Киево-Святошинский , Буча, , Шевченко, 1а

У вас остались вопросы?
scroll