Надійний помічник у виборі житла
Надійний помічник у виборі житла

Експерти розповіли, як у воєнний час купити квартиру без ризиків

26.05.2022
0   коментарів
135

При покупці нерухомості краще заручитися підтримкою профільних фахівців.

Окрім серйозного вивчення документів продавця, варто скористатися послугами перевіреного нотаріуса. Також продаж за довіреністю у воєнний час заборонено.

При покупці нерухомості краще заручитися підтримкою профільних фахівців

В Україні деяким спеціалістам відкрили доступ до реєстрів нерухомості та юридичних осіб, що дозволяє оформити угоду купівлі-продажу житла. Але публічний доступ до реєстрів закрито, тому навряд чи вдасться самостійно провести необхідну перевірку перед угодою, сказав адвокат юрфірми "Ілляшев і Партнери" Дмитро Груба.

"Із урахуванням того, що реєстри закриті для публічного доступу, складно заздалегідь, на етапі підготовки до угоди, здійснити належну перевірку об'єкта нерухомості та продавця. Самостійно, без залучення профільного юриста, покупцеві провести таку перевірку за нинішніх умов практично неможливо. Також покупцеві слід заручитися підтримкою перевіреного нотаріуса", — зазначив Груба.

Дмитро Груба перерахував особливості підготовки угод у нинішніх умовах.

"Наприклад, той самий Єдиний держреєстр судових рішень закритий. Це ускладнює процес перевірки судових суперечок, які веде продавець чи предметом яких є безпосередньо об'єкт нерухомості", — каже адвокат.

За його словами, також нотаріуси не мають доступу до реєстрів територіальних громад, тому не виходить швидко перевірити, хто зареєстрований у квартирі.

"Раніше таку перевірку проводили заздалегідь, до угоди та безпосередньо перед підписанням договору. Наразі ж нотаріусам доводиться письмово звертатися до відповідних органів реєстрації за місцем проживання й очікувати відповіді. Це відкриває можливості для зловживань із боку недобросовісних продавців", — вважає Дмитро Груба.

Щоб мінімізувати такий ризик, адвокат рекомендує приділити увагу цьому питанню в договорі купівлі-продажу.

Юристи кажуть, що найважливіше в нових угодах — це ринковий рівень ціни. Якщо в договорі буде занижена проти ринку ціна об'єкта, це може в майбутньому створити підстави для продавця оскаржити угоду.

"Війна та воєнний стан не забороняють сторонам укладати договори, тому сам факт війни не може бути підставою для визнання договору недійсним. Однак якщо життєві обставини продавця погіршилися через воєнні дії (потреба переїзду, втрата доходу, потреба в лікуванні) і ціна за договором була значно нижчою за ринкову, договір згодом може бути оскаржений у суді як такий, який був укладений під упливом тяжких обставин на вкрай невигідних умовах. Тому ми рекомендуємо укладати договори купівлі-продажу за ринковими цінами", — розповів Фокусу юрист київського офісу CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Максим Морозов.

Нагадаємо, на початку квітня нотаріуси не мали доступу до Державного реєстру прав на нерухоме майно, це створювало складнощі для оформлення купівлі-продажу. Через деякий час доступ до реєстру нерухомості та реєстру юросіб відкрили, але не для всіх.

Джерело: Фокус.

Заходи

Всі заходи
  • 21.09.22, 00:00
    Міжнародна спеціалізована виставка енергозберігаючого обладнання та альтернативних джерел енергії «ISTWE»  «Розумне місто&Розумний дім» 21-22 вересня, 2022р. Міжнародна виставка «Енергозберігаюче обладнання та альтернативні джерела енергії» та форум  є ідеальним місцем зустрічі для глобальних і місцевих зацікавлених сторін, керівників рівня C, провідних експертів галузі, виробників і постачальників, осіб, які приймають рішення, політиків і державних службовців з усього ланцюга створення вартості, щоб брати участь у діалозі, обговорювати поточні проблеми та можливості для бізнесу, розробляти  ринкові стратегії, ділитися своїми знаннями, продуманими підходами та визначати рішення, спрямовані на формування майбутнього сектору  альтернативної енергетики. Тематичні розділи виставки: Біоенергетика Вітроенергетика Сонячна енергетика Гідроенергетика Геотермальна енергетика Енергія довкілля Альтернативні види палива Енергозбереження  «Розумне місто»&«Розумний дім» Сучасні технології «Розумне місто»&«Розумний дім» Інвестиції в енергоефективність Виставка збирає керівників міста та представників міжнародних організацій, наукових установ та приватних компаній, щоб створити центр знань для розумних міст. На виставці представлені ключові вертикалі, які складають структуру розумного міста для розумних міст, включаючи будівлі, чисту, розумну енергію, транспорт, воду тощо. Приєднуйтесь до зустрічі галузевих і державних лідерів з усього світу, щоб отримати уявлення та дізнатися, як інновації та співпраця можуть принести революційні зміни в секторі відновлюваної енергії. Контакти:   Teл.  +380 44 593 19 01 Моб. +380 68 991 55 70 E-mail: info@agroinkom.com.ua Сайт: https://istwe.agroinkom.com.ua/uk/o-vystavke/  …
    352
  • 21.09.22, 00:00
    Міжнародна виставка «ОЛІЙНО ЖИРОВА ІНДУСТРІЯ» з 21 по 22 вересня 2022 року Цей захід є єдиним в Україні майданчиком для ефективної взаємодії професіоналів науки, виробництва і бізнесу олійно жирового ринку. Представники бізнесу зі всієї України зустрічаються, щоб обговорити свої проблеми і досягнення, нові проекти та шляхи розвитку  олійно жирової галузі. У Бізнес-Форумі є можливість кожному учаснику виставки виступити з презентацією, доповіддю, семінаром. Цільова аудиторія: фахівці підприємств олійно-жирової галузі та суміжних галузей харчової промисловості, торгові компанії, співробітники навчальних інститутів харчових напрямків, постачальники харчових інгредієнтів, барвників і добавок, виробники обладнання та упаковки для масложирової галузі, органи стандартизації та метрології. Бізнес-Форум «Олійно жировий комплекс України» «Сучасні технології та перспективи розвитку олійно жирової промисловості в Україні та в світі». Організатор : Асоціація Укроліяпром ДЕГУСТАЦІЯ РОСЛИННИХ ОЛІЙ: «Рослинні олії – надійний шлях до здорового життя» (соняшникова, ріпакова, гірчична, лляна, кунжутна, сафлорова).  Організатор Інститут олійних культур НААН (співорганізатор виставки). Урочиста церемонія нагорождення переможців конкурсу: «ТОП-10 інноваційних  компаній в олійно жировій галузі 2022» Очікується близько 400 учасників! Запрошуємо всіх учасників ринку долучитися до участі у виставці та бізнес-форумі та сформувати спільне бачення розвитку олійно жирової галузі України! Контакти: Тел. 044 593 19 01 Моб. 068 991 55 70     info@agroinkom.com.ua //https://oil.agroinkom.com.ua/uk/  …
    361
photo
У вас залишилися питання?
scroll