Надійний помічник у виборі житла
Надійний помічник у виборі житла

В Одеській області у 2-3 рази дешевше ніж на Закарпатті: ситуація на ринку оренди заміської нерухомості

Автор матеріалу
Be-it Agency
Be-it Agency

We create meaningful stories

26.06.2022
0   коментарів
159

Нинішній літній сезон нетиповий для українців. Через війну мало хто планує традиційну відпустку, а географія подорожей всередині країни обмежена, у порівнянні з минулим роком. В OLX Нерухомість проаналізували, які варіанти нині пропонують орендодавці і чи стане оренда будинку за містом доступним способом провести час ближче до природи. 

заміську нерухомість

Де та яку заміську нерухомість шукають українці

Найбільше пропозицій у травні-червні здачі в оренду заміської нерухомості у Київській області — близько 5,5 тисяч оголошень, що на 88% більше за аналогічний період 2021 року. Далі зі значним відривом слідують Дніпропетровська (989), Львівська (846), Закарпатська (705) та Одеська (495) області. Загалом у відносно безпечних областях з 1 травня по 20 червня було розміщено 10,5 тисяч оголошень, що в 2,5 рази більше ніж рік тому. 

Серед загальної кількості оголошень 69% складають пропозиції орендувати цілий будинок. Значно менше пропонують котеджі (11%), частину будинку (9%) та дачі (6%). Майже не знайти серед пропозицій дуплексів (1%), клубних будинків (1%) та таунхаусів (3%). 

Хоча Київська область є лідером серед всіх типів нерухомості, пошукати наприклад котедж можна також на Івано-Франківщині чи Львівщині, а дачу – у Дніпропетровській області.

При цьому, серед самих орендарів найбільшим попитом користуються клубні будинки – в середньому 28 відгуків на оголошення. Також серед лідерів уподобань українців за даними OLX Нерухомість будинок/частина будинку та дача в Дніпропетровській (41 відгук) та будинок/частина будинку у Полтавській (44 відгуки) областях.

У скільки обійдеться оренда будинку

Найбільш дорогими сегментами будинків в Україні є котеджі та дуплекси (будинки на 2 сім’ї). Найдорожчі котеджі в Київській області. Їх ціна може сягати 40 500 гривень на місяць. Найвища ж вартість дуплексу була зафіксована на Львівщині – 34 700 гривень. Таунхаус можна знайти в середньому за 18 000 – 20 000 грн, однак не у Дніпропетровській області, де за такий тип житла попросять 43 тис. грн.

Найоптимальніший варіант заміської нерухомості для тих хто хоче зекономити — оренда частини будинку. Його вартість за даними OLX Нерухомість в різних областях України, за виключенням Закарпаття, не перевищує 4 000-5 500 гривень на місяць. 

Загалом, у порівнянні з минулим роком вартість оренди поблизу великих міст, а також в актуальних нині західних регіонах зросла. Виключення становлять будинки на Київщині, які подешевшали майже на 40% у порівнянні з травнем-червнем 2021 року. Водночас таке житло в столичному регіоні все ще залишається найдорожчим по Україні. Також немало доведеться заплатити за будинок на заході країни. А от жити неподалік моря в Одеській області буде відносно недорого і обійдеться в 2-3 рази дешевше, ніж на Закарпатті.

Середня вартість оренди заміської нерухомості за даними OLX, грн:

Область

Дніпропет-ка

Закарпатська

Київська

Одеська

Львівська

Тип будинку

Буд-к

Част.

буд-ку

Буд-к

Част.

буд-ку

Буд-к

Част.

буд-ку

Буд-к

Част.

буд-ку

Буд-к

Част.

буд-ку

Вартість оренди

у травні-червні 2021

6 000

2 500

5 500

4 750

47 415

5 500

5 550

4 500

5 500

7 000

Вартість оренди

у травні-червні 2022

8 000

4 000

12 000

13 000

38 030

5 000

6 800

4 000

15 000

13 500

Які умови проживання пропонують орендодавці

Українці кожного літа шукають можливості провести час ближче до природи. Цей рік не виключення, адже подорожувати цього сезону більшість громадян не може. А тимчасова релокація за місто без необхідності далеких переїздів — це доступна альтернатива комфортно та бюджетно провести літо. 

Тож власники заміських будинків нерідко пропонують майбутнім орендарям житло на березі водойм (116 оголошень), біля озера та лісу (по 109 оголошень). Також чимало є варіантів орендувати житло з басейном (244 оголошення).

Заходи

Всі заходи
  • 21.09.22, 00:00
    Міжнародна спеціалізована виставка енергозберігаючого обладнання та альтернативних джерел енергії «ISTWE»  «Розумне місто&Розумний дім» 21-22 вересня, 2022р. Міжнародна виставка «Енергозберігаюче обладнання та альтернативні джерела енергії» та форум  є ідеальним місцем зустрічі для глобальних і місцевих зацікавлених сторін, керівників рівня C, провідних експертів галузі, виробників і постачальників, осіб, які приймають рішення, політиків і державних службовців з усього ланцюга створення вартості, щоб брати участь у діалозі, обговорювати поточні проблеми та можливості для бізнесу, розробляти  ринкові стратегії, ділитися своїми знаннями, продуманими підходами та визначати рішення, спрямовані на формування майбутнього сектору  альтернативної енергетики. Тематичні розділи виставки: Біоенергетика Вітроенергетика Сонячна енергетика Гідроенергетика Геотермальна енергетика Енергія довкілля Альтернативні види палива Енергозбереження  «Розумне місто»&«Розумний дім» Сучасні технології «Розумне місто»&«Розумний дім» Інвестиції в енергоефективність Виставка збирає керівників міста та представників міжнародних організацій, наукових установ та приватних компаній, щоб створити центр знань для розумних міст. На виставці представлені ключові вертикалі, які складають структуру розумного міста для розумних міст, включаючи будівлі, чисту, розумну енергію, транспорт, воду тощо. Приєднуйтесь до зустрічі галузевих і державних лідерів з усього світу, щоб отримати уявлення та дізнатися, як інновації та співпраця можуть принести революційні зміни в секторі відновлюваної енергії. Контакти:   Teл.  +380 44 593 19 01 Моб. +380 68 991 55 70 E-mail: info@agroinkom.com.ua Сайт: https://istwe.agroinkom.com.ua/uk/o-vystavke/  …
    352
  • 21.09.22, 00:00
    Міжнародна виставка «ОЛІЙНО ЖИРОВА ІНДУСТРІЯ» з 21 по 22 вересня 2022 року Цей захід є єдиним в Україні майданчиком для ефективної взаємодії професіоналів науки, виробництва і бізнесу олійно жирового ринку. Представники бізнесу зі всієї України зустрічаються, щоб обговорити свої проблеми і досягнення, нові проекти та шляхи розвитку  олійно жирової галузі. У Бізнес-Форумі є можливість кожному учаснику виставки виступити з презентацією, доповіддю, семінаром. Цільова аудиторія: фахівці підприємств олійно-жирової галузі та суміжних галузей харчової промисловості, торгові компанії, співробітники навчальних інститутів харчових напрямків, постачальники харчових інгредієнтів, барвників і добавок, виробники обладнання та упаковки для масложирової галузі, органи стандартизації та метрології. Бізнес-Форум «Олійно жировий комплекс України» «Сучасні технології та перспективи розвитку олійно жирової промисловості в Україні та в світі». Організатор : Асоціація Укроліяпром ДЕГУСТАЦІЯ РОСЛИННИХ ОЛІЙ: «Рослинні олії – надійний шлях до здорового життя» (соняшникова, ріпакова, гірчична, лляна, кунжутна, сафлорова).  Організатор Інститут олійних культур НААН (співорганізатор виставки). Урочиста церемонія нагорождення переможців конкурсу: «ТОП-10 інноваційних  компаній в олійно жировій галузі 2022» Очікується близько 400 учасників! Запрошуємо всіх учасників ринку долучитися до участі у виставці та бізнес-форумі та сформувати спільне бачення розвитку олійно жирової галузі України! Контакти: Тел. 044 593 19 01 Моб. 068 991 55 70     info@agroinkom.com.ua //https://oil.agroinkom.com.ua/uk/  …
    361
photo
У вас залишилися питання?
scroll