Надійний помічник у виборі житла
Надійний помічник у виборі житла

Нові тенденції в розробці вентиляційних і кондиційних систем в споруджуваних житлових комплексах

17.08.2020
0   коментарів
887

Як тим, хто проживає в сучасних висотних будинках, дати максимально чисте повітря в оселі, особливо якщо будівля перебуває у великому населеному пункті? Ще на початку осені 2019 року в столиці була запущена система відстеження та аналізу якості міського повітря. Виходячи зі свідчень, отриманих в результаті вимірювань, жодна частина в столиці не змогла показати хороші результати, за які було б спокійно.Всі цифри регулярно перетинають безпечні межі, що постійно утруднює дихання у киян і даючи інші негативні ефекти. При складності в поліпшенні якості вуличного повітря всередині квартир можна домогтися комфортних умов з придатним для життя кліматом завдяки сучасним вентиляційним системам.

Тенденції в розробці вентиляційних систем

Термінологія, яка використовується майстрами

Кондиціювання - прогрівання / зниження температури і звернення повітря всередині кімнат. У процесі кондиціонування хімсклад повітря не буде змінений, але будуть зміни температури і рівня вологості. Стандартний кондиціонер - це спліт-система, куди входить два блоки (один на вулиці, інший - в приміщенні). Якщо є кілька внутрішніх блоків разом з одним вуличним елементом, система називається мультіспліт.

Вентиляція - висновок використаного і подачі свіжого повітря всередину кімнат. Найпростіший приклад вентиляції являє собою вікно, яке було відкрито мешканцем. Апаратура для вентиляції передбачає не тільки отримання повітря з вулиці, а й зволоження, очищення, охолодження / підігрів до необхідної температури.

Рекуператор - теплообмінник, який акумулює тепло витяжного повітря і використання його з метою нагріву вхідного потоку.

Системи Climate Control в будівлях, які починають експлуатуватися

Системи CC, що встановлюються в приміщеннях для забезпечення комфортного проживання і роботи, задіють такі процеси:

 • вентиляція;
 • рекуперація;
 • підготовка потоків повітря до обробки;
 • зволоження;
 • очищення.

Частина зазначених дій виконує кондиційна система, а іншими діями займається вентиляційний комплекс. Найчастіше використовуються multizone або multisplit системи VRF / VRV. Мультизональні працюють з необмеженою кількістю блоків всередині при наявності лише одного зовнішнього, мультіспліт дозволяє застосувати лише дев'ять внутрішніх блоків максимум.

Ще спочатку XXI століття системи почали використовуватися в Україні. До 2000-х років широко застосовувалися спліт-системи, куди входило по одному зовнішньому і внутрішньому блоку. Згодом почали додаватися внутрішні блоки, формуючи multisplit-систему. Додатково до цього почали з'являтися multizone системи з варіюється кількістю охолоджуючого елемента. Основні переваги систем ВРФ / ВРВ:

 • не вимагають постійної уваги з боку обслуговуючого персоналу;
 • компактність і економічність устаткування;
 • оперативність проектування систем.

Оптимальні результати досягаються при використанні VRV разом з вентиляцією HRV і керуючим комплексом. HRV є припливно-витяжну установку з рекуперацією тепла. У ній використовується тепло виходить потоку для того, щоб обігріти входить. Подібний принцип дає можливість скоротити споживання електроенергії в процесі підтримки оптимальної температури повітря в приміщенні.

Технології енергозбереження

VRV здатні регулювати автоматично температуру холодоагенту, враховуючи навантаження. В результаті цього сезонна ефективність зростає до двадцяти восьми відсотків. Багатозонний контроль дозволяє незалежно один одного налаштовувати комфортну температуру завдяки наявності датчиків руху, направляючи потік повітря необхідної температури на людей. Аналогічно відбувається і при виході людей із приміщення - система переходить в режим збереження енергії, економлячи кошти, які не обігріваючи порожні приміщення.

Рекуперація повітря в ЖК

Для забезпечення припливу свіжого повітря всередину приміщення, виключаючи втрати тепла, сучасні системи вентиляції включають в себе рекуператор. Всередині приміщення проходить провітрювання без необхідності відкривати вікно, не порушуючи температурний режим. Надлишок тепла може бути використаний для опалення або підігріву води в інших частинах будівлі.

Інтелектуальне управління мікрокліматом

Сучасні технології дозволяють використовувати мобільний додаток для управління п'яти десятків блоками апаратури відразу. Програмне забезпечення дає можливість стежити за мікрокліматом в окремих приміщеннях, оптимізуючи споживання електрики. Multi zone контролери підходять для управління відразу декількома кліматичними зонами в будинках, підключаючи їх до Cloud сервісу. Додатково система допоможе інтегрувати системи освітлення, безпеки, ліфти та інші вузли в будинку. Досить одного телефону або планшета для віддаленого контролю.

Заходи

Всі заходи
 • 21.09.22, 00:00
  Міжнародна спеціалізована виставка енергозберігаючого обладнання та альтернативних джерел енергії «ISTWE»  «Розумне місто&Розумний дім» 21-22 вересня, 2022р. Міжнародна виставка «Енергозберігаюче обладнання та альтернативні джерела енергії» та форум  є ідеальним місцем зустрічі для глобальних і місцевих зацікавлених сторін, керівників рівня C, провідних експертів галузі, виробників і постачальників, осіб, які приймають рішення, політиків і державних службовців з усього ланцюга створення вартості, щоб брати участь у діалозі, обговорювати поточні проблеми та можливості для бізнесу, розробляти  ринкові стратегії, ділитися своїми знаннями, продуманими підходами та визначати рішення, спрямовані на формування майбутнього сектору  альтернативної енергетики. Тематичні розділи виставки: Біоенергетика Вітроенергетика Сонячна енергетика Гідроенергетика Геотермальна енергетика Енергія довкілля Альтернативні види палива Енергозбереження  «Розумне місто»&«Розумний дім» Сучасні технології «Розумне місто»&«Розумний дім» Інвестиції в енергоефективність Виставка збирає керівників міста та представників міжнародних організацій, наукових установ та приватних компаній, щоб створити центр знань для розумних міст. На виставці представлені ключові вертикалі, які складають структуру розумного міста для розумних міст, включаючи будівлі, чисту, розумну енергію, транспорт, воду тощо. Приєднуйтесь до зустрічі галузевих і державних лідерів з усього світу, щоб отримати уявлення та дізнатися, як інновації та співпраця можуть принести революційні зміни в секторі відновлюваної енергії. Контакти:   Teл.  +380 44 593 19 01 Моб. +380 68 991 55 70 E-mail: info@agroinkom.com.ua Сайт: https://istwe.agroinkom.com.ua/uk/o-vystavke/  …
  352
 • 21.09.22, 00:00
  Міжнародна виставка «ОЛІЙНО ЖИРОВА ІНДУСТРІЯ» з 21 по 22 вересня 2022 року Цей захід є єдиним в Україні майданчиком для ефективної взаємодії професіоналів науки, виробництва і бізнесу олійно жирового ринку. Представники бізнесу зі всієї України зустрічаються, щоб обговорити свої проблеми і досягнення, нові проекти та шляхи розвитку  олійно жирової галузі. У Бізнес-Форумі є можливість кожному учаснику виставки виступити з презентацією, доповіддю, семінаром. Цільова аудиторія: фахівці підприємств олійно-жирової галузі та суміжних галузей харчової промисловості, торгові компанії, співробітники навчальних інститутів харчових напрямків, постачальники харчових інгредієнтів, барвників і добавок, виробники обладнання та упаковки для масложирової галузі, органи стандартизації та метрології. Бізнес-Форум «Олійно жировий комплекс України» «Сучасні технології та перспективи розвитку олійно жирової промисловості в Україні та в світі». Організатор : Асоціація Укроліяпром ДЕГУСТАЦІЯ РОСЛИННИХ ОЛІЙ: «Рослинні олії – надійний шлях до здорового життя» (соняшникова, ріпакова, гірчична, лляна, кунжутна, сафлорова).  Організатор Інститут олійних культур НААН (співорганізатор виставки). Урочиста церемонія нагорождення переможців конкурсу: «ТОП-10 інноваційних  компаній в олійно жировій галузі 2022» Очікується близько 400 учасників! Запрошуємо всіх учасників ринку долучитися до участі у виставці та бізнес-форумі та сформувати спільне бачення розвитку олійно жирової галузі України! Контакти: Тел. 044 593 19 01 Моб. 068 991 55 70     info@agroinkom.com.ua //https://oil.agroinkom.com.ua/uk/  …
  361
photo
У вас залишилися питання?
scroll